Luottamusmiehet 2020-2021

LAPPEENRANNAN KAUPUNKI

Kaupungin teatteri:

Laura Suoniitty      0401309153   laura.suoniitty@lappeenranta.fi

Nuorisotoimi:

Niina Ljungkvist    040-5041947  niina.ljungkvist@lappeenranta.fi

Ympäristönhoito:

Pentti Kohonen     040-5643109

Varikko:

Jarkko Hjerppe       040-7708788  jarkko.hjerppe@lappeenranta.fi

Kimpisen kenttä:

Sami Kaipia              040-7590921  sami.kaipia@lappeenranta.fi

Kisapuisto:

Sami Ukkonen        0400 639 791 sami.ukkonen@lappeenranta.fi



LAPPEENRANNAN LENTOASEMA:

Ossi Raatikainen    040-1490555  ossi.raatikainen@lppairport.fi



EKSOTE:

Susanna Rummukainen  040-1795955  susanna.rummukainen@eksote.fi  


YKSITYISALAT:

Laptuote_säätiö:

Kirsi Kotonen        040-5575111 kirsi.kotonen@laptuote.fi

Perhekoti Pallo Oy:

Sinikka Tuhkalainen 040-5728780 sinikka.tuhkalainen@gmail.com

Lappeenrannan palvelukeskus säätiö:

Riitta Järvinen

Toivokoti:

Henna Reponen    040-1613091 repohe9@gmail.com  

Meidän IT ja Talous Oy

vara pääluottamusmies, eteläinen alue

Jari Jylhä                050 4654 416  jari.jylha@saita.fi        

Med Group: 

Janita Kiljunen          j.kiljunen@hotmail.com         



SAIMAAN TUKIPALVELUT OY

Työsuojeluasiamiehet / yhteyshenkilöt

etunimi.sukunimi@saimaantukipalvelut.fi

Kunnossapitopalvelut:

Talo-osasto Jarmo Pullola                          040-707 0349

Joutsenon  varikko Markku Timonen      040-701 4254

Laitoshuolto, sote-alueet:

EKKS Leena Lehtinen                                   040 660 8566

Joutseno-Lpr  Anne Ahtiainen                  040-702 8917

Puhtauspalvelut:

Nuijamaa-Lauritsala Maritta Warin          040-718 4549

Keskusta Kirsi Manninen                             040-4818424

Länsialue Tarja Ramula                                040-1873531

Ruokapalvelut: 

Sirkku Mäkinen                                               040-776 5784

Tekstiilipalvelut:

Markus Väätänen                                           044 2365438 


YHTEYSHENKILÖT LAPPEENRANNAN KAUPUNKI

Perhepäivähoito

Päivi Suikki (itä)                                           040-5749266

Heli Hietavirta (pohjoinen)                       040-5722578



Koulunkäynninohjaajat

Anu Demirci      anu_ma@hotmail.com